Latvijas Māsu Asociācija
COVID 19: jaunāko informāciju skatīt šeit.

Aktualitātes › Par PVO māsu un vecmāšu politikas padomnieci Eiropā kļuvusi kanādas latviete Margrieta Langins

17/05/2021

Kanādas latviešu medicīnas māsa Margrieta Langins kļuvusi par Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas reģiona māsu un vecmāšu politikas padomnieci, mikroblogošanas vietnē “Twitter” pavēstīja PVO Eiropas Reģionālais direktors Hanss Klūge.

Amata pienākumos ietilpst māsu un vecmāšu politikas attīstības un ieviešanas atbalsta sniegšana Eiropas valstīm, kā arī veselības aprūpes izglītības un stratēģiju tehniskā atbalsta nodrošināšana.

Tāpat māsu un vecmāšu politikas padomniece nodrošina tehnisko un organizatorisko atbalstu reģiona veselības aprūpes sistēmām māsu un vecmāšu kontekstā.

PVO Eiropas reģions ir viens no sešiem PVO reģionāliem birojiem pasaulē, un tajā ietilpst 53 valstis. PVO Eiropas reģionālā biroja mērķis ir sniegt atbalstu dalībvalstīm nacionālās politikas un sabiedrības veselības programmu attīstībā, kā arī paredzēt un ierobežot draudus sabiedrības veselībai.

Svarīgākie PVO Eiropas reģionālā biroja darbības principi ir mazināt nevienlīdzību, veicinot universālu pieeju veselības sistēmai, kā arī uzlabot veselības sistēmas kvalitāti tā, lai, neskatoties uz ierobežotiem resursiem, tās lietotājam tiktu nodrošināta laba pakalpojumu kvalitāte. Tāpat tās darbības principi paredz veicināt pacientu tiesību aizsardzību un nodrošināt ētisko un sociālo principu ievērošanu veselības aprūpē, mērķtiecīgi izmantojot cilvēku un kapitāla resursus.

2019.gada 17.septembrī par Eiropas Reģionālā biroja direktoru ievēlēts Klūge.

PVO ir Apvienoto Nāciju Organizācijas specializēta aģentūra, kas dibināta 1948.gadā, un tai ir vadošā un koordinējošā loma veselības jomā pasaulē.

 

Avots:LETA