RĪGAS SOCIĀLAIS DIENESTS administrē asistenta pakalpojumu Rīgas pilsētas pašvaldībā.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2012.gada 18.decembra noteikumiem Nr.942 “Kārtība, kādā piešķir un finansē asistenta pakalpojumu pašvaldībā, augstskolā un koledžā” (turpmāk – Noteikumi) Rīgas Sociālais dienests (turpmāk – RSD) administrē asistenta pakalpojumu Rīgas pilsētas pašvaldībā.

Sīkāk skatīt šeit 

Sertifikāta izņemšana ar pilnvaru

Sakarā ar Latvijas Māsu asociācijas privātuma politiku http://www.masuasociacija.lv/privatuma-politika/ , atgādinām, ka sertifikāts specialitātē tiek izsniegts personīgi Māsai (medicīnas māsai) , uzrādot personu apliecinošu dokumentu, vai citai personai, ja tā uzrāda tiešās personas parakstītu pilnvaru. (vairāk…)

Aicinām pieteikties konferencei “Līderība māsas praksē”

2020.gada 19.martā LU Zinātņu mājā, Alfa auditorijā (Jelgavas iela 3, Rīga) norisināsies konference “Līderība māsas praksē – jauniem iespaidiem un idejām”. (vairāk…)

Atklāta vēstule LR Saeimas priekšsēdētājai par situāciju veselības aprūpes nozarē

Nacionālo māsu un vecmāšu asociāciju Eiropas foruma (EFNNMA) priekšsēdētāja un Krievijas Māsu asociācijas prezidente Valentīna Sarkisova  ir nosūtījusi atklātu vēstuli Latvijas Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei ar aicinājumu pildīt solījumus par darba apstākļu uzlabošanu un atalgojuma paaugstināšanu ārstiem, vecmātēm, māsām un citiem veselības aprūpes darbiniekiem. (vairāk…)

“Grozījumi Ministru kabineta 2012.gada 18.decembra noteikumos Nr. 943 „Ārstniecības personu sertifikācijas kārtība””

Informējam, ka Veselības ministrija izsludina sabiedriskajai apspriedei Ministru kabineta noteikumu projektu “Grozījumi Ministru kabineta 2012.gada 18.decembra noteikumos Nr. 943 „Ārstniecības personu sertifikācijas kārtība”” (turpmāk – noteikumu projekts) http://www.vm.gov.lv/lv/aktualitates/sabiedribas_lidzdaliba/sabiedriska_apspriede/

(vairāk…)

Atklāts sabiedrības balsojums par “Gada balva medicīnā 2019”

“Gada balva medicīnā” šogad tiks pasniegta jau desmito reizi un tās svinīgā ceremonija notiks 26. martā kinoteātrī “Splendid Palace”. Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) aicina sabiedrību godināt veselības nozares profesionāļus un ikvienu piedalīties balsojumā par Latvijas labākajiem mediķiem. Balsot var no 2020. gada 16. janvāra līdz 1. martam portālā www.arstubiedriba.lv/gadabalvamedicina.    (vairāk…)

Sagatavošanās kursi eksāmenam ”Ievads aprūpes procesā ”

Informējam, ka kārtējie vienas dienas sagatavošanās kursi  sertifikācijas eksāmenam ”Ievads aprūpes procesā” notiks š.g. 27.janvārī (vairāk…)

Aktuāla informācija par zemākajām mēnešalgām

 2020. gada 1. janvārī spēkā stājās grozījumi Noteikumos par zemāko mēnešalgu un speciālo piemaksu veselības aprūpes jomā nodarbinātajiem. Turpmāk zemākā mēnešalga reģistrētām māsām ir 692 eiro (zobārstniecības māsām 615 eiro), bet sertificētām māsām – 785 eiro (zobārstniecības māsām 692 eiro).  (vairāk…)

Aicinām apmeklēt Starptautiskā māsu un vecmāšu gada ietvaros organizētos pasākumus

Šobrīd visā pasaulē veselības aprūpē strādā 20 miljoni māsu, un Pasaules Veselības organizācija, godinot māsu un vecmāšu būtisko lomu vispārējās veselības aizsardzības un cilvēku labklājības nodrošināšanā un uzlabošanā, 2020. gadu ir pasludinājusi par Starptautisko māsu un vecmāšu gadu. (vairāk…)

9. janvārī atklās 2020. Starptautisko māsu un vecmāšu gadu Latvijā

Š.g. 9. janvārī plkst. 12.00 Veselības ministrijā, Brīvības ielā 72, Rīgā, notiks 2020. Starptautiskā māsu un vecmāšu gada atklāšanas preses konference. Pasaules Veselības organizācija, atzīmējot māsu profesijas pamatlicējas Florences Naitingeilas 200. dzimšanas dienu, 2020. gadu ir pasludinājusi par Starptautisko māsu un vecmāšu gadu, lai godinātu māsu un vecmāšu būtisko lomu vispārējās veselības aizsardzības un cilvēku labklājības nodrošināšanā un uzlabošanā. (vairāk…)