Latvijas Māsu Asociācija
COVID 19: jaunāko informāciju skatīt šeit.

Aktualitātes › Tiešsaistes diskusija par priekšlikumu Eiropas Savienības (ES) direktīvai par minimālās algas kritēriju noteikšanu ES

07/06/2021

Labdien!

Šis ir laipns atgādinājums, ka šo piektdien, 11. jūnijā, plkst. 11.00 – 12.30 aicinām uz tiešsaistes diskusiju par priekšlikumu Eiropas Savienības (ES) direktīvai par minimālās algas kritēriju noteikšanu ES, kurā piedalīsies trīs Eiropas Parlamenta (EP) deputāti no Latvijas, darba ņēmēju un darba devēju pārstāvji, kā arī žurnālisti.

Priekšlikumu par vienotu Eiropas minimālās algas noteikšanu izstrādājusi Eiropas Komisija, un šobrīd to izskata ES likumdevēji – gan ES Padome, kur Latviju pārstāv Labklājības ministrija, gan EP.

Diskusijas pirmajā daļā ar tā virzību iepazīstinās EP Nodarbinātības un sociālo lietu komitejas pārstāve no Latvijas Tatjana Ždanoka (Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupa). Tam diskusijas otrajā daļā sekos trīs EP lielāko politisko grupu deputātu viedoklis, kuras pārstāvēs Nils Ušakovs no Sociālistu un demokrātu progresīvā alianses grupas, Ivars Ijabs no politiskās grupas “Renew Europe”, savukārt Eiropas Tautas partijas grupas viedoklis izskanēs video vēstījumā no EP ziņotāja (atbild par direktīvas projekta virzību EP), vācu deputāta Denisa Ratkes (Dennis Radtke).

Lai gan Latvijā no šī gada minimālā alga tika paaugstināta līdz 500 eiro, tomēr, kā liecina ES statistika, Latvijā ilgstoši ir viena no zemākajām minimālajām algām Eiropā. Šī ir iespēja Latvijas interešu grupu pārstāvjiem iesaistīties un paust savu viedokli par darba samaksas noteikšanu Latvijā un Eiropas Komisijas piedāvājumu risināt nevienlīdzības jautājumu ES, kā arī no pirmavota uzzināt, kāda ir Eiropas Parlamenta politisko grupu nostāja.

Diskusijas laikā EP deputāti uzklausīs Jūsu viedokļus par Latvijai nepieciešamajiem risinājumiem, tādējādi dodot Jums iespēju piedalīties politikas veidošanā.

Aicinām reģistrēties līdz ceturtdienas, 10. jūnija, plkst. 16.00 ŠEIT.

Pirms pasākuma uz reģistrācijas anketā norādīto e-pastu saņemsiet informāciju par pieslēgšanos diskusijai Zoom platformā. Diskusija tiks rādīta arī EP Facebook kontā @Eiroparlaments .

Par Eiropas Parlamentu

Eiropas Parlaments ir tieši ievēlēta ES iestāde, likumdevējs, un kopā ar ES ministru Padomi pieņem direktīvas un regulas, kas ietekmē aptuveni 80% no Latvijas likumiem. EP lemj arī par ES budžetu.

EP vēlēšanās pagājušā gada maijā tika ievēlēti 8 pārstāvji no Latvijas.

Eiropas Parlaments vairākkārt ir pieņēmis lēmumus par zemiem ienākumiem un sociālo atstumtību. 2021. gada 10. februārī EP pieņēma rezolūciju atzinīgi vērtējot Eiropas Komisijas ierosināto ES direktīvu par adekvātu minimālo algu.

Cieņā,

Eiropas Parlamenta birojs Latvijā