Publikācijas

Mediķu un pacientu organizācijas ar partijām paraksta veselības nozares sadarbības memorandu
7. septembrī, pacientu un mediķu profesionālās organizācijas ar politiskajām partijām un to apvienībām parakstīja veselības nozares sadarbības memorandu, pirms 14. Saeimas vēlēšanā vienojoties par kopējiem mērķiem un konkrētiem uzdevumiem Latvijas veselības nozares sakārtošanā nākamajos gados. Memoranda galvenais mērķis ir valstiskā līmenī panākt attieksmes maiņu pret veselības nozari, kas ir Latvijas valsts, tautas un katra indivīda pastāvēšanas un labklājības pamats. Lai palielinātu Latvijas iedzīvotāju dzīvildzi un veselīgi nodzīvoto gadu skaitu, kā arī samazinātu novēršamo nāvju skaitu, nākamajos četros gados ir nepieciešams veikt būtiskas izmaiņas veselības aprūpes sistēmas organizācijā, mūsdienīgu pakalpojumu un zāļu pieejamībā.
Medicīnas māsas piedzīvo savas profesijas reformu
Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa, sveicot darbiniekus Starptautiskajā māsu dienā, teica: “Veselības nozare ir tā, kurā bez komandas nevar neko, un māsas un māsu palīgi ir neatņemama un būtiska komandas sastāvdaļa, kuru trūkums uzreiz ir jūtams.”
Mediķu arodbiedrība gatavojas streikam, taču plašāks nozares atbalsts apšaubāms
"Tālāk vairs nav, kur piekāpties" un "nāksies intensificēt gatavošanos nozares streikam", sacīja Latvijas Veselības un sociālo aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) vadītājs Valdis Keris. Tikmēr nozares asociācijas šādus skaļus paziņojumus pēdējā laikā nav publicējušas un arī uzrunātas neslēpa – redzējums ar arodbiedrību un pat savā starpā nesakrīt. Tikmēr atbildīgā ministrija par arodbiedrības gatavību ir informēta, taču nepiekrīt, ka mediķi būtu atstāti novārtā.
Pasniedz pērn piešķirtos valsts augstākos apbalvojumus
Rīgas pilī otrdien, 3. maijā, notika 2021. gadā piešķirto valsts augstāko apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta – pasniegšanas svinīgā ceremonija. Apbalvojumus saņēma 63 izcilas personības, informēja Valsts prezidenta kancelejā.
Izlaidums būs, bet diploms nē! Medmāsas, kas šogad absolvēs koledžas, savus diplomus nesaņems
Studenti, kas šogad absolvēs medicīnas koledžas māsu specialitātē, diplomus nesaņems. Lai varētu strādāt savā profesijā, būs nepieciešams vēl viens gads universitātē, vēsta rus.lsm.lv
No Ukrainas aizbēgušo mediķu interese par darbu medicīnā Latvijā pašlaik zema
Karš Ukrainā no valsts licis bēgt jau miljoniem cilvēku. To vidū ir arī veselības aprūpes darbinieki – ārsti, medicīnas māsas, studenti un citi cilvēki, kuru zināšanas viņiem ļautu turpināt strādāt savā profesijā arī šeit – Latvijā. Lai to palīdzētu nodrošināt, valsts jau veikusi izmaiņas procesos, lai cilvēki ar mediķa izglītību Latvijā varētu iespējami ātri uzsākt darbu. Arī tad, ja cilvēkiem nav latviešu valodas zināšanu. Arī organizācijas atbalsta noteikto kārtību un gaida pieteikumus, taču to šobrīd ir gaužām maz.
Gada māsa – jelgavniece Arta Rasimenoka
Aizvadīta “Gada balvas medicīnā 2021” svinīgā ceremonija, un tajā pasniegtas balvas 22 nominācijās. Balvu nominācijā “Gada māsa” saņēma Jelgavas ģimenes ārsta pediatra prakses “Ilstre” māsa Arta Rasimenoka, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.
Latvijas ārstniecības iestādes paudušas gatavību nodarbināt ukraiņu mediķus
Deviņas ārstniecības iestādes Latvijā ir atsūtījušas pieteikumus par gatavību nodarbināt mediķus, kuri ierodas Latvijā no kara plosītās Ukrainas, konferencē par militāro un civilo medicīnas dienestu sadarbību ārkārtas situācijās pauda Veselības inspekcijas (VI) Reģistru nodaļas vadītāja Andžela Gudre.
Ужасный октябрь по правую руку от Бога — медик о пережитом в 2021-м
«Ковидный» 2021-й, с одной стороны, принес бесконечный стресс и выгорание. С другой — осознание того, что даже в самой безвыходной ситуации иногда случаются чудеса, говорит директор по уходу за пациентами больницы Гайльэзерс Инесе Будзила — героиня сюжета передачи «Домская площадь» на Латвийском радио 4.
Asociācija velta skarbus vārdus medmāsām, kas iesaistās fiktīvajā vakcinācijā
Latvijas Māsu asociācijas viceprezidente Ilze Ortveina kanāla TV24 raidījumā "Uz līnijas" komentēja medicīnas māsu iesaisti fiktīvajā vakcinācijā.
Atcelta sertifikācijas prasība darbam māsas specialitātē
25. janvārī stājas spēkā Grozījumi Ārstniecības likumā un Grozījums likumā “Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu”, ar kuriem tiek atcelta prasība par specialitātes sertifikāta nepieciešamību patstāvīgas profesionālas darbības veikšanai māsas specialitātē.
TV24 raidījuma “Uz līnijas” viesis LMa viceprezidente Ilze Ortveina
Viesis: Ilze Ortveina, Latvijas Māsu asociācijas viceprezidente
Atsakās no sertifikācijas procesa medicīnas māsu praksē
Saeima 13. janvārī galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ārstniecības likumā, atsakoties no sertifikācijas procesa medicīnas māsu un zobārstniecības māsu praksē.