Aicinām ievērot rekomendācijas Covid-19 slimības izplatības ierobežošanai

Covid – 19 straujās izplatības dēļ veselības aprūpes sistēma šobrīd ir pārslogota un kraha priekšvakarā, tomēr ir iespējams apturēt inficēšanās apjoma līknes nekontrolētu augšupeju, kā arī mirstības pieaugumu, (vairāk…)

KONFERENCE MĀSĀM GADSIMTS KOPĀ AR INSULĪNU

12.11.2021. ZOOM tiešsaistē notiks KONFERENCE māsām ”GADSIMTS KOPĀ AR INSULĪNU”. (vairāk…)

STEIDZAMI! Par mediķu iesaisti Covid-19 pacientu ārstēšanā un aprūpē

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un izsludināto ārkārtas situāciju medicīnā, kas nozīmē maksimālu slimnīcu resursu pārorganizēšanu un plānveida stacionārās palīdzības ierobežošanu, lai varētu nodrošināt neatliekamo medicīnisko palīdzību, palīdzību akūtos gadījumos un Covid-19 pacientu ārstēšanu, nepieciešama maksimāla visu ārstniecības personu, iesaiste darbam slimnīcās. (vairāk…)

Konference Aktuālie pētījumi Anestēzijas, intensīvās un neatliekamās aprūpes jomā Latvijā

Š.g. 21. oktobrī no plkst. 15.00 līdz 18.00 attālināti Zoom platformā Anestēzijas, intensīvās un neatliekamās aprūpes māsu apvienība sadarbībā ar Latvijas Māsu asociāciju organizē konferenci ”Aktuālie pētījumi Anestēzijas, intensīvās un neatliekamās aprūpes jomā Latvijā” (vairāk…)

SVARĪGI! Par aicinājumu mediķiem pieteikties darbam Covid – 19 seku mazināšanā!

SVARĪGI! Par aicinājumu mediķiem pieteikties darbam Covid – 19 seku mazināšanā.

Ņemot vērā pieaugošo slimnīcu noslodzi, kā rezultātā ir izsludināta ārkārtējā situācija medicīnā Latvijā, Veselības ministrija aicina mediķus, piemēram, ambulatorajā un privātajā sektorā strādājošos, iesaistīties gan Covid-19, gan neatliekamo pacientu ar citām saslimšanām ārstēšanā un aprūpē. (vairāk…)

Aicinām pieteikties ESF apmācību kursam ” Zāļu administrēšana primārajā un ambulatorajā praksē “

Apmācību mērķis:

Izglītības procesa rezultātā izglītojamiem veidot izpratni par zāļu administrēšanas primārajā un ambulatorajā praksē procesa organizēšanu un attīstīt spēju organizēt pierādījumos balstītu zāļu administrēšanas procesu primārās un ambulatorās veselības aprūpes līmenī, atbilstoši savai profesionālajai kompetencei.

 

(vairāk…)

Sertifikāta izņemšana ar pilnvaru

Sakarā ar Latvijas Māsu asociācijas privātuma politiku http://www.masuasociacija.lv/privatuma-politika/ , atgādinām, ka sertifikāts specialitātē tiek izsniegts personīgi Māsai (medicīnas māsai) , uzrādot personu apliecinošu dokumentu, vai citai personai, ja tā uzrāda tiešās personas parakstītu pilnvaru. (vairāk…)

Darba grupa “Aprūpes koncepcija” turpina darbu:

Darba grupa “Aprūpes koncepcija” turpina darbu:

Cienījamās Māsas!

Latvijas Māsu asociācija aizvadīja divas  tikšanās, lai diskutētu par aktuālāko māsas profesijā, kas ir saistīta ar māsas profesijas izglītības reformu un vispārējās aprūpes māsas profesijas  jauno standartu un citiem jautājumiem. Lai definētās lietas attīstītu  ir noteikti apakšvirzieni pie kuriem ir nepieciešama māsu profesionāļu līdzdalība koncepcijas virzienu attīstīšanā un  veidošanā, un noteikti tālākie soļi, definējot piecas apakšgrupas šādos virznienos: (vairāk…)

Par māsas profesijas reformu – INFORMĀCIJA PAPILDINĀTA

25. augustā noslēdzās informatīvā kampaņa, kuras ietvaros Zoom tiešsaistē bija iespēja tikties ar māsām, Veselības ministrijas un augstskolu pārstāvjiem, kuri iepazīstināja un sniedza atbildes uz jautājumiem par aktuālāko saistībā ar māsas profesijas reformu. Par gaidāmajām pārmaiņām turpināsim informēt arī turpmāk. (vairāk…)

Mediķu organizācijas prasa lielāku papildu finansējumu nozarei

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB), Latvijas Jauno ārstu asociācija (LJĀA) un Latvijas Māsu asociācija (LMA) uzstāj, ka politiķiem jārod papildu finanšu līdzekļi veselības aprūpes prioritātēm. Tās uzskata, ka politiķu attieksme pret nozari ir bezatbildīga, tādēļ cilvēkresursu trūkums medicīnas sistēmā ir sasniedzis katastrofālu līmeni. (vairāk…)