Pavasarī RSU rīkos jau trešo starptautisko Zinātnes nedēļu

Pavasarī RSU rīkos jau trešo starptautisko Zinātnes nedēļu

Pulcējot zinātniekus, studentus, sadarbības partnerus, valsts pārvaldes un nevalstisko organizāciju, tostarp diasporas pārstāvjus, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) no 27. līdz 31. martam rīkos RSU Zinātnes nedēļu. Tās laikā augstskola tiešsaistē un klātienē noturēs piecas starptautiskas konferences, kas veltītas gan veselības aprūpes un medicīnas, gan sociālo zinātņu tēmām. Starptautisko Zinātnes nedēļu RSU rīko ik pārgadus – iepriekšējais konferenču maratons 2021. gadā pulcēja ap 6500 dalībnieku no 45 valstīm, un tajā prezentēti vairāk nekā 1300 zinātniskie darbi. Līdz 30. decembrim gan jaunie, gan jau pieredzējušie zinātnieki aicināti iesniegt tēzes Zinātnes nedēļai 2023.

“RSU ir Eiropas mēroga zinātnes universitāte. Mūs raksturo starptautiskums ne vien studiju, bet arī pētniecības vidē, ko apliecina jau ceturto gadu pēc kārtas iegūtais Latvijā augstākais novērtējums akadēmisko un pētniecības institūciju reitingā SCImago Institutions Rankings. Papildus starptautiskumam, RSU pētniecībā mērķtiecīgi apvieno abas savas stiprās puses – veselības aprūpi un sociālās zinātnes. Arī Zinātnes nedēļā demonstrēsim savus zinātniskos muskuļus kā abās šajās jomās, tā dažādos starpdisciplināros formātos,” uzsver Zinātnes nedēļas 2023 prezidents, RSU rektors profesors Aigars Pētersons.  

Sasniegumi zinātnē ir RSU prioritāte, tāpēc dalība šajā konferenču maratonā būs bez maksas. Zinātnes nedēļa norisināsies angļu valodā un to, kā ierasts, atklās 9. starptautiskā studentu konference Health and Social Sciences, kas aizvadītajā gadā pulcēja vairāk nekā 3000 dalībnieku no vairāk nekā 35 valstīm. Šai konferencei tēzes visu līmeņu studenti tiek mudināti iesniegt līdz 2023. gada 13. janvārim.

Savukārt no 29. līdz 31. martam vienlaikus noritēs trīs konferences: medicīnas un veselības aprūpes jautājumiem veltītā Knowledge for Use in Practice, starpdisciplinārā konference Society. Health. Welfare, kas apvienos veselības nozaru speciālistus, sociālos darbiniekus, sociologus, politikas un sabiedrisko attiecību speciālistus, ekonomistus, juristus, filozofus, izglītības un citu jomu pārstāvjus, kā arī starpdisciplinārā konference PLACES, kas pulcēs kā politoloģijas, tiesībzinātņu, ekonomikas, komunikācijas un citu sociālo zinātņu ekspertīzes jomu pārstāvjus. Zinātnes nedēļas konferenču maratonu 30. un 31. martā noslēgs tehnoloģijām un izglītībai veltītā konference University Teaching and Learning.

RSU Zinātnes nedēļu organizē sadarbībā ar virkni partneru un sponsoru, ieskaitot industrijas organizācijas, stratēģiskos partnerus Latvijā un ārvalstīs, tostarp arī diasporas organizācijas.

Ar programmu, dalībniekiem un citiem jaunumiem var iepazīties:

mājaslapā https://rw2023.rsu.lv/

un RSU Research Week Facebook lapā: @RSURW.

Lai pierakstītos jaunumiem, aicinām rakstīt uz conference@rsu.lv.